Facebook
24.03.2020

Filmy instruktażowe dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy

Jedną z najbardziej zagrożonych zakażeniem koronawirusem grup osób są ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Dlatego tak istotne jest dla nich odpowiednie zabezpieczenia w chwili, kiedy pojawia się podejrzenie, że osoba, której udzielają pomocy medycznej może być nosicielem SARS-CoV-2.
Członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, pracowników jednostek opieki zdrowotnej zabezpieczają w takich wypadkach Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej. Aby jednak pakiet chronił skutecznie i nie dopuścił do zakażenia niezbędne jest jego prawidłowe ubranie, oraz bezpieczne zdjęcie bez narażania się na przypadkowy kontakt z wirusem.
Dla tego też pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy wsparciu Programu Bezpieczny Kraków przygotowali odpowiednie filmy instruktażowe. Jeżeli jesteś ratownikiem medycznym, lekarzem, lub pielęgniarką – zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

Film 1: Zakładanie kombinezonu

Film 2: Zdejmowanie kombinezonu

Filmy instruktażowe dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy

Inne aktualności

03.02.2021

VIII Krakowskie Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021

Jako Partner wydarzenia zapraszamy do udziału w VIII Krakowskich Dniach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021, które odbędą się 24-26 lutego. Ze…

29.09.2020

15. edycja wręczenia Nagród "Bezpieczny Kraków"

  W poniedziałek po raz 15. zostały wręczone nagrody „Bezpieczny Kraków” dla wyróżniających się przedstawicieli służb mundurowych. Tym razem trafiły…

Zamknij