Facebook
24.03.2020

Filmy instruktażowe dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy

Jedną z najbardziej zagrożonych zakażeniem koronawirusem grup osób są ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Dlatego tak istotne jest dla nich odpowiednie zabezpieczenia w chwili, kiedy pojawia się podejrzenie, że osoba, której udzielają pomocy medycznej może być nosicielem SARS-CoV-2.
Członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, pracowników jednostek opieki zdrowotnej zabezpieczają w takich wypadkach Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej. Aby jednak pakiet chronił skutecznie i nie dopuścił do zakażenia niezbędne jest jego prawidłowe ubranie, oraz bezpieczne zdjęcie bez narażania się na przypadkowy kontakt z wirusem.
Dla tego też pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy wsparciu Programu Bezpieczny Kraków przygotowali odpowiednie filmy instruktażowe. Jeżeli jesteś ratownikiem medycznym, lekarzem, lub pielęgniarką – zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

Film 1: Zakładanie kombinezonu

Film 2: Zdejmowanie kombinezonu

Filmy instruktażowe dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy

Inne aktualności

Road Show 30 marca został odwołany.

Uwaga – Road Show 30 marca został odwołany. Niestety z powodu zagrożenia epidemiologicznego zmuszeni jesteśmy odwołać program Road Show, który…

02.03.2020

Przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy - uroczyste zakończenie - 02.03.2020 r.

W 2019 roku w ramach Projektu pn. "Przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy” realizowanego w ramach…

Zamknij