Facebook
24.03.2020

Filmy instruktażowe dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy

Jedną z najbardziej zagrożonych zakażeniem koronawirusem grup osób są ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Dlatego tak istotne jest dla nich odpowiednie zabezpieczenia w chwili, kiedy pojawia się podejrzenie, że osoba, której udzielają pomocy medycznej może być nosicielem SARS-CoV-2.
Członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, pracowników jednostek opieki zdrowotnej zabezpieczają w takich wypadkach Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej. Aby jednak pakiet chronił skutecznie i nie dopuścił do zakażenia niezbędne jest jego prawidłowe ubranie, oraz bezpieczne zdjęcie bez narażania się na przypadkowy kontakt z wirusem.
Dla tego też pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy wsparciu Programu Bezpieczny Kraków przygotowali odpowiednie filmy instruktażowe. Jeżeli jesteś ratownikiem medycznym, lekarzem, lub pielęgniarką – zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

Film 1: Zakładanie kombinezonu

Film 2: Zdejmowanie kombinezonu

Filmy instruktażowe dla ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy

Inne aktualności

21.06.2020

BEZPIECZNE WAKACJE 2020 W PARKU WODNYM

    Każdego roku w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa dla miasta Krakowa „Bezpieczny Kraków” Gmina Miejska Kraków zapewnia dzieciom i…

17.04.2020

Informacja o wtrzymaniu realizacji Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-2020 pn. "Bezpieczny Kraków"

W związku ze stanem epidemii na terenie kraju oraz wynikającymi z tej sytuacji konsekwencjami finansowymi dla Gminy Miejskiej Kraków, kierując…

Zamknij