Facebook

Konferencja – MEDIACJA RÓWIEŚNICZA – SZANSA NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ – 10.12.2019 r.

Szanowni Państwo!

W ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-2020 „Bezpieczny Kraków” serdecznie zapraszamy na Konferencję „MEDIACJA RÓWIEŚNICZA-SZANSA NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ”, która odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury, Aleja Jana Pawła II 232 w Krakowie, Budynek C, w sali 2,3 C, dnia 10 grudnia 2019 roku, w godz. 10.30 – 14.00.

W trakcie Konferencji Prelegenci omówią bardzo istotne z punktu widzenia szkoły zagadnienia dotyczące mediacji, w tym mediacji w sprawach nieletnich i rówieśniczej. Zostaną również przedstawione zagadnienia dotyczące podstaw prawnych mediacji szkolnych.  Uczniowie, którzy brali udział w Projekcie „Szkoła Młodych Mediatorów”, zostaną uroczyście wręczone dyplomy.

Wiedza i doświadczenie nabyte przez kandydatów na mediatorów rówieśniczych podczas pierwszych prowadzonych dla nich warsztatów w krakowskich szkołach i placówkach oświatowych, w okresie od września do początków grudnia 2019 roku, pozwolą im na zrozumienie, w jaki sposób radzą sobie z sytuacjami konfliktowymi, czy posiadają predyspozycje do bycia mediatorem i czy mają w sobie gotowość do uczestnictwa w drugiej edycji Projektu w 2020 roku, tj. w kolejnych warsztatach podnoszących ich umiejętności komunikacyjne pomocne w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych w grupie rówieśniczej.

Wydarzenie jest skierowane do dzieci i młodzieży, którzy odbyli I etap szkolenia na mediatorów rówieśniczych, ich opiekunów/nauczycieli oraz dyrektorów i przedstawicieli szkół, mediatorów/trenerów prowadzących warsztaty oraz pozostałych zaproszonych Gości.

 

Program wydarzenia znajdą Państwo tutaj: PROGRAM KONFERENCJI

Konferencja  – MEDIACJA RÓWIEŚNICZA – SZANSA NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ – 10.12.2019 r.

Inne aktualności

29.09.2020

15. edycja wręczenia Nagród "Bezpieczny Kraków"

  W poniedziałek po raz 15. zostały wręczone nagrody „Bezpieczny Kraków” dla wyróżniających się przedstawicieli służb mundurowych. Tym razem trafiły…

18.09.2020

Szczęśliwa Siódemka dla kierowców seniorów.

  Program pn. „Szczęśliwa siódemka” to wyjątkowy projekt zaadresowany do kierowców w wieku powyżej 60. roku życia, który polega na…

Zamknij