Facebook

Szczęśliwa Siódemka dla kierowców seniorów.

 

Program pn. „Szczęśliwa siódemka” to wyjątkowy projekt zaadresowany do kierowców w wieku powyżej 60. roku życia, który polega na jednodniowym, bezpłatnym, profesjonalnym, praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy. Przedsięwzięcie realizowane jest na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków.

Pierwsza częścią szkolenia przewiduje zajęcia teoretyczne przeprowadzone na zasadzie dyskusji wykładowcy i uczestników oraz case-study czyli analizy konkretnych pojedynczych sytuacji drogowych. Uczestnicy dochodzą do wniosków przyczyn, przebiegu i skutków określonych zdarzeń.

Część druga szkolenia to zajęcia praktyczne, realizowane w ramach czterech bloków tematycznych: slalom ciasny, jazda po torze, praca gazem, jazda po płytach, następnie hamowanie awaryjne i na końcu awaryjna zmiana pasa ruchu. Uczestnicy mogą korzystać także z symulatorów zderzeń i dachowania.

W trakcie szkolenia materiał edukacyjny zrealizowano metodą rówieśniczą peer-to peer czyli seniorzy dla seniorów – w którym uczestnicy dzielą się swoim doświadczeniem, odczuciami i udzielają porad swoim rówieśnikom. W trakcie zajęć nakręcono film, który będzie udostępniony w Centrach Aktywności Seniorów w Krakowie oraz dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Małopolsce. Film może być wykorzystywany publicznie – zachęcamy do jego szerokiego wykorzystywania.

Organizatorzy projektu: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie, Moto Park Kraków, Radiostrada – Radio Kraków, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Centrum Inicjatyw BRD.
Nie mogło również zabraknąć Programu „Bezpieczny Kraków”.

https://www.prawodrogowe.pl/informacje/news-tygodnia/szczesliwa-siodemka-dla-kierowcow-seniorow?fbclid=IwAR37wuE1UdNqKqGDF8CBKY3TCrw-WImhYsD1wni3okFn4VsBTaqQGgkojys /Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

Szczęśliwa Siódemka dla kierowców seniorów.

Inne aktualności

29.09.2020

15. edycja wręczenia Nagród "Bezpieczny Kraków"

  W poniedziałek po raz 15. zostały wręczone nagrody „Bezpieczny Kraków” dla wyróżniających się przedstawicieli służb mundurowych. Tym razem trafiły…

14.08.2020

Szczęśliwa Siódemka - wyjątkowy projekt dla wyjątkowych kierowców!

13 sierpnia dzięki współpracy Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD, Moto Park Kraków, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, programowi Bezpieczny Kraków…

Zamknij