Facebook

Szczęśliwa Siódemka – wyjątkowy projekt dla wyjątkowych kierowców!

13 sierpnia dzięki współpracy Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD, Moto Park Kraków, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, programowi Bezpieczny Kraków oraz Radiu Kraków zrealizowano szkolenie pn. „Szczęśliwa Siódemka”.

Ten wyjątkowy projekt adresowany jest do kierowców po 60-tym roku życia. Polega na jednodniowym, bezpłatnym profesjonalnym praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy, realizowanym na terenie ODTJ Moto Park Kraków.

Pierwsza część prowadzona przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie  to krótka część teoretyczna polegająca na przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze prowadzona w formie dyskusji i na podstawie tzw. „case study”.

Druga część to praktyka nadzorowana przez ekspertów Moto Park Kraków składająca się z czterech głównych bloków tematycznych zawierających m.in. jazdę po torze, slalom ciasny, hamowanie awaryjne czy awaryjną zmianę pasa ruchu.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie jak ważne jest doszkalanie się i zdobywanie nowych kompetencji na każdym etapie życia. Przykład jaki dali w tym przypadku Seniorzy nie tylko swoim rówieśnikom, ale innym użytkownikom dróg jest nieoceniony. Pokora oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko do innych uczestników ruchu, ale też względem własnych umiejętności to z pewnością klucz do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(zdjęcia: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego)

Szczęśliwa Siódemka – wyjątkowy projekt dla wyjątkowych kierowców!

Inne aktualności

29.09.2020

15. edycja wręczenia Nagród "Bezpieczny Kraków"

  W poniedziałek po raz 15. zostały wręczone nagrody „Bezpieczny Kraków” dla wyróżniających się przedstawicieli służb mundurowych. Tym razem trafiły…

18.09.2020

Szczęśliwa Siódemka dla kierowców seniorów.

  Program pn. „Szczęśliwa siódemka” to wyjątkowy projekt zaadresowany do kierowców w wieku powyżej 60. roku życia, który polega na…

Zamknij