Facebook

Współpraca z uczelniami

Kraków jest miastem uniwersyteckim z ponad dwudziestoma uczelniami (publicznymi i niepublicznymi), w których studiuje ponad 160.000 osób. W krakowskich uczelniach pracuje ponad 11.000 nauczycieli akademickich i kilka tysięcy osób zatrudnionych na stanowiskach administracyjnych. Z tego powodu w programie Bezpieczny Kraków uwzględniliśmy szereg działań wymagających współpracy ze środowiskiem akademickim.

Uczelnie jako instytucje, ale przede wszystkim członkowie wspólnot akademickich (w tym w szczególności studenci, doktoranci, nauczyciele akademiccy, kadra administracyjna) są ważnymi partnerami programu Bezpieczny Kraków.

 

Ostatnie aktualności

Publikacja z serii „Bezpieczne miasto”. Czekamy na Wasze artykuły do 2 marca!

Jeszcze tylko do 2 marca 2020 r. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa prowadzi nabór artykułów naukowych napisanych…

Nabór artykułów do publikacji z serii „Bezpieczne miasto”. Uwaga studenci, doktoranci i słuchacze szkół policyjnych albo strażackich! To ogłoszenie jest dla Was!

Rozpoczynamy nabór artykułów do publikacji na temat bezpiecznego miasta wydawanej przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa w…

Obszary działania

Ratuj

Zwiększanie kompetencji w zakresie udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia.

Więcej

Bezpieczna Szkoła

Ograniczenie zjawiska agresji i przemocy w szkołach

Więcej

Bezpieczny Ruch Drogowy

Zmniejszenie liczby ofiar wśród niechronionych uczestników ruchu

Więcej

Bezpieczna Przestrzeń

Stworzenie bezpiecznych przestrzeni w Krakowie

Więcej

Diagnoza

Kompleksowy system diagnozy bezpieczeństwa mieszkańców

Więcej

O Programie

Program „Bezpieczny Kraków” stanowić ma wartość dodaną w stosunku do istniejących już praktyk i schematów działania instytucji publicznych - nie tylko tych organizacyjnie związanych z miastem. Podmiotami, które mają aktywnie realizować Program są bowiem również lokalne ośrodki akademickie, NGO, eksperci i naukowcy specjalizujący się w powiązanych z tematyką Programu dziedzinach.

Zamknij